Muzyka metalowa w Polsce i na świecie wedle słuchających

Muzyka metalowa słuchana jest nie głównie przez zatwardziałych i wieloletnich fanów tego gatunku, ale nierzadko również przez innych. Specyfiką tej muzyki jest to, że oparta jest w głównej głównie na cięższych brzmieniach. Doskonałe kawałki, jakie podciągnięte zostały do rangi klasyków, dają się w prosty sposób zapamiętać. Zespół slayer, który został założony w 1981 roku w Huntington Park w Kalifornii, słuchany jest do dziś i nic nie zapowiada zmiany.

Nieśmiertelny zespół muzyczny behemoth a bardzo cenione przez słuchających kawałki

koncert zespołu Behemoth
Napisał: Bruno Bergamini
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pagan metal, black metal czy death metal. Te nazwy nie brzmią nieznajomo dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez zespół behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, powstały w październiku 1991 roku w Gdańsku. Początkową nazwą zespołu był Baphomet i wówczas fokusowano się na kawałkach w stylu black metal. Z czasem, gdy zespół wchodził szczególnie w zasady komponowania metalowych kawałków, muzycy odeszli od swych twardych zasad i odświeżyli repertuar o innego rodzaju style.

Slayer pokazuje klasę oraz pełnię możliwości w każdym kawałku

Slayer koncert
Napisał: Florian Stangl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wśród zwolenników muzyki metalowej, przygotowywanej od początku lat 90. przez amerykański zespół slayer, znaleźć możemy łatwo osoby w różnym wieku. Zespół założono na przedmieściach Los Angeles i już od początku swojej działalności planował przygotowywanie kolejnych kawałków. Inicjatorem był Kerry King, który razem z Jeffem Hannemanem dali początek wielu hitom na gitarach. Dave Lombardo to pochodzący z Kuby perkusista, a w skład zespołu wchodzi również basista oraz wokalista Tom Araya z Chile.

Zainteresowanie muzyką metalową na rynku w Polsce

Gdy chodzi o polską grupę metalową behemoth, swoje początki wziął z ogromnej pasji artystów z Gdańska. Gitara akustyczna preferowana przez artystów tworzy specjalny klimat poszczególnym kawałkom. Wyjątkowe kawałki są entuzjastycznie przyjmowane również przez młodych słuchaczy. Lider zespołu, Adam Nergal Darski, jest zarówno kompozytorem, jak i twórcą tekstów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:18:54
Tagi: gitara, black metal, death metal, basista

Rock'n'Roll - od userów

Informacje

Starsze

Napisane

Muzyczna ewolucja

Posty