Czy stroje do pierwszej komunii świętej to w dalszym ciągu przesyt formy nad treścią?

Funkcjonowaniu rodzinnym jest wiele znaczących wydarzeń, które scalają jej członków. Szczególe poczucie bliskości pojawia się w czasie przyozdabiania wnętrza, wspólnego spożywania świątecznego jedzenia, wspólnych rozmów i wspólnego śpiewania. Polska rodzina świętuje wydarzenia najczęściej związane z praktykowaną wiarą.
pierwsza komunia
Napisał: Wojciech Doganowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wśród zgodnych z tradycją i podniosłych wyliczyć można świętowane grudniowe Boże Narodzenie a także święto przypadające zazwyczaj na wiosnę - Wielkanoc. Są to święta liturgiczne, a jednocześnie rodzinne. Do jednych z ważniejszych uroczystości typowo rodzinnych, które są również silnie związane z religią należą - ceremonia ślubna, przyjście na świat nowego członka rodziny, jego chrzest i pierwsza komunia święta. Ciekawa oferta: .

Uroczystość komunijna, jest niezwykle istotnym dniem w życiu dziecka i członków rodziny.

Jeżeli omawiana kwestia jest dla Ciebie absorbująca, zobacz oprócz tego więcej szczegółów Prezenty na każdą okazję tu - te wiadomości również nie mogą pozostać pominięte.

Koniec maja lub początkowe dni czerwca, to okres niejako zajęty na tę uroczystość. Czas wiosenny jest odpowiedni do urządzania pierwszej komunii głównie na towarzyszący tym miesiącom urok budzącej się do życia natury. Na tę wyjątkową uroczystość rodzice nie szczędzą wydatków na stroje komunijne.

Żeby zasięgnąć więcej informacji na przedstawiany tutaj wątek, polecam pozostałe ciekawe portale.

Dzieci ubrane są w świąteczne stroje, dziewczynki mają zwykle w śnieżnobiałe ozdobne sukieneczki, chłopcy zaś ubierają garnitury.

Sukienka z materiału o śnieżnobiałej barwie, podkreśla niewinność a jednocześnie podniosły charakter wydarzenia. Ubranie dla chłopców, to zazwyczaj popularny małych rozmiarów garnitur w kolorze czarnym, granatowym lub ciemnoszarym, spotyka się również chłopców ubranych w białe garnitury.
pierwsza komunia święta
Na podstawie: flickr.com
Tym, co rodzi nieporozumienia jest nierzadko bardzo nietypowa forma dziewczęcych sukienek, często przyrównywanych do sukien ślubnych. Kokardki, wianki, koronki oraz wszelkie ozdoby dla niektórych wydają się nie konweniują do uroczystości jaką jest pierwsze przyjęcie komunii. Stąd coraz chętniej widzi się mimo wszystko uniwersalne koloru białego ubrania dla dziewczynek i chłopców, tzw. alby.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:54:50
Tagi: rodzina, uroczystość, święto, Forma, dzień