Kostiumy do Pierwszej Komunii Świętej. Co założy Twoje dziecko.

Każdy dobrze wie, że dzieci stresują się, kiedy mają iść do Pierwszej Komunii Świętej. Są zobowiązani najpierw poznać cały katechizm, później przyszykować się do całej mszy, nie zapomnieć, co maja powiedzieć, to naprawdę nie jest łatwe. W dodatku muszą schludnie wyglądać. Był czas, kiedy wszystkie dzieci musiały mieć alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby każde dziecko wyglądało identycznie. W wielu parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Dlatego wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.
Tego typu sukienki to około stu złotych i więcej. Do tego musimy wybrać wianuszek, torebeczkę, rajstopy i odpowiednie buty.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do następnej strony, na której przygotowaliśmy pouczające wpisy - kliknij w link dekoracje ślubne bielsko.

Tak, więc jest to spory koszt. Nie wspominając o tym, że trzeba dziecku zrobić prezent i zorganizować obiad dla rodziny niczym na mini wesele. Cóż w świecie konsumpcjonizmu, nawet Komunia jest komercyjnym świętem. Mimo to dzieciaki są na tyle bystre, że rozumieją, iż w tym dniu najistotniejsze jest to, że mogą pójść do sakramentu Komunii Świętej.

Jak ubrać dziecko do Pierwszej Komunii?stroje komunijne -
Napisał: Clemens v. Vogelsang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o Pierwszą Komunię Świętą, to dzieci muszą być ubrane albo w alby, albo w sukienki i garnitury. Ale poza tym, że naszą pociechę musimy stosownie ubrać, to trzeba je jeszcze podszkolić z katechizmu. Powinniśmy pamiętać, że istotna jest duchowa strona tego wydarzenia. Ale mimo całej duchowości musimy twardo stąpać po ziemi, by na kilka dni przed Komunią nie okazało się, że nasza córka nie ma sukienki komunijne. Powinniśmy trochę wcześniej zacząć szukać sukienki dla dziewczynki. Bo później jest dużo zamieszania i zapewne zamiast kupić taką sukienkę, jaką dziecko chce, wybierzemy jakąkolwiek, którą będzie trzeba przerabiać u krawcowej. Dlatego pamiętajmy o tym, żeby nie dokładać dziecku stresu i z odpowiednim zapasem czasowym pojechać po sukienkę komunijną. A sukienki na taką okazję są różne. Oczywiście wszystkie są białe, ale niektóre są jak dla bajkowych księżniczek, a inne są bardziej stonowane (komunijne sukienki).

komunia święta
Napisał: John Ragai
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musimy jednak pamiętać o tym, jaki mamy budżet i nie przesadzać, bo to sukienka, którą dziecko założy tylko raz. Nie zapominajmy, że to nie wesele i nie trzeba dziecku szyć sukienki na miarę. Wśród tych modeli, które są na sto procent damy radę wypatrzeć sukienkę pasującą dla naszej córki. Z chłopcem jest mniejszy kłopot, wystarczy kupić mu ciemny garnitur. Chociaż oczywiście, jeśli nasz synek nie jest wyrośnięty, a będziemy chcieli kupić mu porządny garnitur, to wizyta u krawca będzie niezbędna. Może nie żeby szyć garnitur, ale żeby ten kupiony po prostu dobrze leżał.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:44:32
Tagi: dziecko, garnitury, sukienki, komunia

Rock'n'Roll - od userów

Informacje

Starsze

Napisane

Muzyczna ewolucja

Posty