Wyruszamy na biwak

Czerwiec i maj to idealne miesiące by wybrać się na obóz – noce są dosyć ciepłe, natomiast dni pełne słońca. Pogoda a także budząca się do życia przyroda ośmielają do spędzenia chociaż paru dni urlopu na łonie natury.


Aby podczas takiego wyjazdu odpowiednio odpocząć, powinniśmy dokładnie przemyśleć, co z sobą wziąć, ażeby niczego nam nie brakło.


namiot
Napisał: Martin Terber
Na podstawie: http://www.flickr.com


Mały szczegół może zepsuć całą frajdę. Oto parę gadżetów, jakie pomogą nam w czasie wyjazdu pod namiot. Mycie się jest jedną z bardziej uciążliwych działań na biwaku w głuszy. Trudno zabrać ze sobą wannę, i woda w potokach górskich jest zazwyczaj lodowata i mało zachęcająca do kąpieli. Jak zatem rozwiązać ów problem? Przed odjazdem warto zaopatrzyć się w prysznic turystyczny. To rodzaj specjalnego worka, do którego zmieści się (w zależności od modelu) 20-40 l wody. Z worka poprowadzony jest wężyk zakończony „słuchawką prysznicową”. Kiedy pragniemy się wykąpać, należy rano wlać wodę oraz worek wystawić na słońce, by wieczorem radować się miłym ciepłym prysznicem.
Panna młoda
Napisał: NIrwana Foto
Na podstawie: http://www.flickr.com


Mały chłopczyk
Napisał: Thomás
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pieczone kiełbaski znad ognia to jedno z pierwszych skojarzeń, jakie nadchodzi do głowy, gdy słyszy się frazę „gotowanie na biwaku”. Ale ile można żyć, konsumując jedynie kiełbaski? Oprócz tego nie wszędzie można rozpalić ogień.

Zainteresował Cię ten tekst? Masz ochotę napisać swoje komentarze o nas (http://kodak.wroclaw.pl/)? Będzie to dla nas bardzo przyjemne przeżycie.

Z tej przyczyny warto zabrać ze sobą kuchenkę turystyczną. Czym różni się ona od innych? Tym, że nie wymaga noszenia butli z gazem czy też baniaka z benzyną. Możesz do niej wrzucić korę, suche patyczki, listowie i co tylko znajdziemy na ziemi.

Mnóstwo ludzi poszukuje fascynujących danych na ten temat temat. Dobrym wyjściem będzie wejść na nasz serwis. Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie będziesz żałować!

Zagotowanie litra wody na tego typu kuchence zajmie mniej więcej 4,5 minuty.


Cała kuchenka waży kilogram, co docenią szczególnie ci, którzy lubią się przemieszczać pieszo. Dodatkową jej zaletą jest to, że w czasie gotowania można ładować przez kabel USB np. telefon komórkowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:47:29
Tagi: gra, czas, namiot, wyjazd, rodzaj