Wydanie własnej książki: jak można to zrobić?

O opublikowaniu swojej książki marzy bardzo wiele osób. Rzecz jasna zanim książka trafi do drukarni musi zostać napisana, oddana do recenzji, a dopiero na końcu przesłana do wydawnictwa, które być może będzie chciało ją wydać. Droga do wydania napisanej przez siebie książki jest więc zaskakująco długa. Jak ją pokonać?
Napisanie książki do dopiero pierwszy krok do jej wydania. Jeżeli mamy już gotowy maszynopis własnej książki trzeba ją oddać do recenzji. Osobą recenzującą może zostać ktoś z kręgu naszej rodziny czy przyjaciół. Pozytywna recenzja książki (https://ksiazkitanie.pl/) sprawi, że coraz intensywniej zaczniemy sobie stawiać pytanie: gdzie wydać książkę? Odpowiedź na trudne pytanie gdzie wydać książkę jest jednak wieloznaczna. Do wyboru są wielkie wydawnictwa, ale też wydawnictwa niewielkie, w których koszt wydrukowania książki będziemy musieli wziąć na siebie. Jeżeli więc chcemy trochę zaoszczędzić na kosztach publikacji książki możemy zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie self publishing. Tłumacząc self publishing na język polski możemy użyć sformułowania „samowydawanie” - W ogromnym skrócie znaczy to, że książkę będziemy wydawać samodzielnie bez konieczności przesyłania napisanej przez siebie książki do firmy zajmującej się wydawaniem książek.
książka
Napisał: The Orl
Na podstawie: http://www.flickr.com


Samomydawanie rozmaitych książek cieszy się aktualnie ogromną popularnością nie tylko w naszym kraju. Debiutujący autorzy stawiają na samowydawanie własnych książek w bardzo różnej, nie tylko w tradycyjnej formie książki na papierze - . Niemniej często stawiają oni na wydanie swojego e-booka. Wydawanie własnych e -booków cieszy się niemałą popularnością tak naprawdę z jednego, naprawdę ważnego powodu: jest po prostu o wiele tańsze niż samowydanie książki w tradycyjnym, papierowym wydaniu.
Decydując się na samowydawanie książki, od nas tylko uzależnione jet to, w jakiej ilości egzemplarzy ją wydamy. Równie dobrze możemy wydać tylko trzy tomiki, które sprezentujemy znajomym, jak i pięćset egzemplarzy. Należy zadać tylko pytanie, czy wydanie tysiąca egzemplarzy nie będzie pozbawione sensu? Gdzieś przecież będziemy musieli je sprzedać, a z tym można mieć już całkiem spory problem. Może więc jednak wydanie książki lepiej przekazać przygotowanemu do tego wydawnictwu?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-15 10:54:08
Tagi: autorzy, wydrukowanie, tomiki

Rock'n'Roll - od userów

Informacje

Starsze

Napisane

Muzyczna ewolucja

Posty