Wyzwania stojące przed realizatorem letnich balang

Rozpoczyna się czas imprez w plenerze. Czas letni sprzyja spacerom oraz aktywności na powietrzu, toteż co wieczór knajpki, kafejki pełne są gości raczących się dobrą kawą czy pysznymi daniami z ukochanej restauracji. Przede wszystkim place lub starówki dużych miejscowości w od piątku po niedzielę rozbrzmiewają głośnymi dźwiękami muzyki. Organizatorzy imprez starają się zapewnić nam zabawę z prawie każdej okazji - są to dzień miasta lub wsi czy też Dzień Dziecka. W dużych miejscowościach w lecie organizuje się występy na wolnym powietrzu, to sposób na upowszechnienie kultury wyższej. Rozbrzmiewa zatem jazz, muzyka poważna a nawet nowoczesna.
Jednakże obsługa imprez nie jest rzeczą najprostszą. Trzeba w pierwszej kolejności zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo, stąd mobilizacja wszelkich służb, począwszy od straży gminnej aż po straż pożarną. Ale to jeszcze nie koniec. Aby dowolna akcja się udała, trzeba posiadać dostęp do nieprzerwanego źródła zasilania. Najprostszym na to sposobem będą tzw. agregaty prądotwórcze. Popularność cyklicznych (głównie letnich) imprez w plenerze spowodowała zaistnienie całego sektora usług którego specjalizacją jest szeroko pojmowana obsługa imprez - doczytaj PROENERGIA.

Koncert
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Działalność takiej firmy nie ogranicza się wyłącznie do dostarczania głównych narzędzi do stworzenia imprezy w plenerze. Nie wystarczą bowiem namioty czy też agregaty prądotwórcze. Trzeba też zorganizować dla przykładu prezenterów czy pracowników do obsługi technicznej. Oczywiście częstokroć zapraszane grupy miewają własne zaplecze techniczne, jednak dobrze jest się zabezpieczyć. Aranżowanie imprez to niezwykle pracochłonne zajęcie, stąd planowaniem letnich dni miasta Dział Kultury i Sportu absorbuje się przynajmniej 6 miesięcy przedtem. Bardzo mozolnym zajęciem jest zapewne przygotowanie wszelkich dokumentów, opłat licencyjnych na rzecz zaproszonych muzyków. Za to negocjacje umowy dla osób lubiących czuć adrenalinę mogą być zajęciem miłym.

Oczywiście impreza na powietrzu to niekoniecznie musi być występ aktualnej gwiazdy estrady, ale na przykład może być to także rodzinny rajd rowerowy czy maraton biegowy.

Więcej:


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-24 10:13:33
Tagi: muzyka, imprezy, instrumenty