Jak przysposobić swoje dzieciątko do życia? Jak przysposobić je do uroczystości chrześcijańskich?

Maleństwo, od momentu kiedy wychodzi na świat jest celem życia rodziców. Narodziny dziecka to fenomen, który należy niańczyć. Jak je przysposobić do okalającego nas świata?
Każda kobieta, która zasłyszy, że jest brzemienna, z reguły jest niewiarygodnie uradowana. Ostatecznie jest to cząstka jej osoby. Już dużo czasu przed narodzinami robione są pierwsze zakupy, tj. łóżeczko, wózek, śpioszki, zabawki itp.
dzieci na I Komunii Świętej
Napisał: los bambinos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie wyobrażamy sobie, by mu czegoś brakowało. Osoby religijne, a w naszej kulturze generalnie Chrześcijanie troszczą się również o bezpieczeństwo brzdąca w odrębny sposób.Pierwszym realnym zabezpieczeniem jest chrzest. Maleństwo, zwykle w ciągu kilku miesięcy po narodzinach zostaje ochrzczone. Znaczy to, iż zostało oczyszczone z grzechu oraz z tego powodu okryte jest białą szatą. Jest to gigantyczne wydarzenie, które zapewnia również maleństwu rodziców chrzestnych, świadków uroczystości, które się dokonało. Kolejną kwestią jest, że chrzciny to świetna możliwość do spędzenia chwili z rodziną i zachwytu nad nowo narodzonym uczestnikiem rodziny.

I Komunia Święta
Napisał: Melissa Himpe
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następnym nadchodzącym świętem, ważnym dla Chrześcijan, jest Komunia Święta. Z jej pomocą dziecko umacnia się w wierze oraz ze społecznością Kościoła. Co najmniej powinno tak być.

Czy inne tego typu treści dotyczące poruszanej tu kwestii będą dla Ciebie użyteczne? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik - to wiarygodne omówienie (https://bubucraft.pl/recznik-personalizowany-z-napisem-imieniem).

Nieszczęśliwie kłopot polega na tym, że w Komunii Świętej często dla dziecka najistotniejsze są prezenty. Następną poruszaną często sprawą jest strój. Aktualnie słynne są alby komunijne (np.: alby komunijne na stronie JestJest angelka.pl/ to odpowiednie rozwiązanie, bo każde dziecko wygląda skromnie jak aniołek, a poza tym nie ma rewii mody i wszyscy są na jednakowym poziomie.

Żadnemu dziecku nie jest przykro ze względu na posiadanie mniej wystrzałowego ubioru niż kolega, czy może bardziej koleżanka. Jakiś czas temu u chłopców stylowe były garnitury komunijne (czytaj dalej). Nadarza się, że w aktualnych czasach także widzimy taki ubiór na tej uroczystości, lecz jest to już wyjątek. Nie rzadko jest to spowodowane kosztami. Przykładowo rodzice mieli już jedno dziecko komunijne tej samej płci co kolejne i nie chcą dodatkowo wydawać pieniądze. Jednak dla pozostałych przypadków lepiej jest kupić alby komunijne. Ostatnim świętem przed zaślubinami jest bierzmowanie. Jednakże nie jest to święto tak reprezentacyjne jak dwa pozostałe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-06 10:57:01
Tagi: Prezenty, chrzest, Chrześcijanie

Rock'n'Roll - od userów

Informacje

Starsze

Napisane

Muzyczna ewolucja

Posty