Dobry przegląd typów utworów muzycznych

Sztuka, której tworzywem jest brzmienie towarzyszy człowiekowi w różnych gatunkach od wieków. Nie jest łatwo jednoznacznie określić chociaż w przybliżeniu datę zaistnienia muzyki. Wiemy jednak, że już jednostajne śpiewy ludzi zamieszkujących jaskinie były początkową próbą jej stworzenia. Neandertalczyk zapewne śpiewał aby dodać sobie otuchy oraz polepszyć nastrój. W erze Antyku nastąpił rozkwit muzyki. Zaistniały przede wszystkim liczne instrumenty dęte drewniane (np. fujarki) a także strunowe (np. harfa, lira). Nie brak było także oryginalnych instrumentów jak choćby muszli.
koncert gitarowy
Napisał: Gialla Farfalla
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czas Średniowiecza kojarzy się nam z zastojem, aczkolwiek panowała wtedy muzyka kościelna. Jednak w erze Odrodzenia, zaszedł dalszy rozwój muzyki, tak wokalnej, świeckiej i religijnej. Był to także czas powstania polifonii. W epoce Baroku we Włoszech powstała nowa odmiana dramatu śpiewanego, to jest opera. Romantyzm oraz Oświecenie rozpoczęły intensywny rozwój muzyki klasycznej. Końcówka XIX w. to również gwałtowny rozkwit baletu. Okres międzywojnia wniósł wiele zmian. I w muzyce sporo się zmieniło. Można by uznać, iż muzyka poważna trochę się znużyła. Zaczęto z nią eksperymentować. Skutkiem tego było zaistnienie nowego typu muzyki - była nią muzyka jazzowa. Klasycznym instrumentem jazzu jest trąbka. Zaistniały też inne gatunki muzyki: pop, hip-hop, metal, rock, techno, blues, heavy metal, disco-polo itd.. Przy okazji zobacz na przykłady instrumentów - różne instrumenty muzyczne.

Jednymi z najsłynniejszych kompozytorów ogólnoświatowej sławy są: Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig Van Beethoven, Piotr Czajkowski, Jan Sebastian Bach, Fryderyk Chopin, Johann Strauss.Dziś z różnorodnego rodzaju muzyką mamy do czynienia, prawie na każdym kroczku. Wpada do naszych uszu przez stacje telewizyjne jak też radiowe. Wszyscy wiemy, iż muzyka oddziałuje na nas w sposób łagodzący. Odrywa nas od zgiełku dzisiejszego świata. Choć muzyka jest tak szeroko rozpowszechniona na całym globie to spełnia ona indywidualną funkcję w życiu każdego człowieka. Różnorodne upodobania muzyczne posiadają poszczególni ludzie. Rolą muzyki może być doprowadzenie nas do relaksu jak też od czasu do czasu wyzwolenie w nas zwiększonej werwy lub przekazanie konkretnej treści zawierającej się w utworze muzycznym. Tu bonus dla prawdziwych fanów muzyki: mikrofony i akcesoria.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-02-17 12:28:37
Tagi: hip-hop, blues, metal, heavy metal

Rock'n'Roll - od userów

Informacje

Starsze

Napisane

Muzyczna ewolucja

Posty