Świetnych koncertów jest w Polsce coraz większa liczba

Jeszcze kilka lat temu Polska raczej nie była miejscem, gdzie z ogromną chęcią grali zagraniczni wokaliści. Niby byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy znacznym krajem, jednym z najludniejszych na kontynencie, ale i tak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż akurat potencjał naszego kraju był maksymalnie wykorzystany. Ale na szczęście w tym momencie jest lepiej: jeśli ktoś uwielbia metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie miał okazję na żywo słuchać Metallikę, a więc jeden z najbardziej znanych bandów metalowych na Ziemi.

Widowisko operowe
Napisał: Anyul Rivas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co prawda to nawet za PRL-u grali w naszym kraju wielcy, ale dopiero w 2014 roku występ legendarnego muzyka raczej nie jest czymś rzadko spotykanym. Jeszcze kilka lat temu zazdrościliśmy Czechom, bo Praga regularnie gościła kultowych artystów, ale aktualnie nawet polski meloman, którego najbardziej zainteresowała muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd wcale nie musi jechać gdzieś za granicę, aby w solidnych warunkach posłuchać muzykę. Choć tak naprawdę na nasze nieszczęście nie we wszystkich przypadkach nagłośnienie na występach jest OK, dobry standard niestety nie jest zawsze. Być może nowa hala w Krakowie będzie pod owym względem idealna?

Coraz konkretniejsza oferta koncertowa sprawia, że ludzie najzwyczajniej mają bardzo duży wybór. Codziennie są organizowane koncerty: reggae, rap, jazz płyty cd/dvd (doskonała muzyka znanych wykonawców w super cenach: utwory metalowe na dvd), fani dobrej muzyki naprawdę nie mają większych powodów do narzekania. Chociaż to zapewne wiadome, iż nadal nie ma u nas miasta takie jak Londyn czy New York ciekawostki - jednakowoż w przypadku wydarzeń muzycznych, w naszym pięknym kraju, zwłaszcza akurat mowa o Stolicy, naprawdę nie jest źle, bardzo przeciętnie. Bądźmy w takim razie zadowoleni ze sceny koncertowej!Silny jest również w Polsce kabaret i musical płyty cd/dvd - choć pewnie niektórzy nie za bardzo przepadają za nowoczesnym kabaretem (płyty muzyczne w dobrych cenach - porównaj: muzyka musicalowa płyty dvd). W istocie nierzadko cechują się one kiepskim, wręcz żenującym poziomem. Jednakowoż są także porządne kabarety, a poza tym szczególnie stołeczna dźwięk (look sprawdź nas) stand-upowa z roku na rok zwiększa swój poziom, jest coraz śmiesznej. A więc: generalnie fani słuchania muzyki na koncercie nie mają za wielu odpowiednich argumentów do narzekania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-09 13:44:11
Tagi: muzyka, muzyka klasyczna, płyty, kabarety