Próbujmy odkrywać nowe piosenki, inne gatunki

Czy funkcjonowanie bez ulubionych piosenek jest tak naprawdę realne? Jakby nie patrzeć tak - przecież muzyka to nie woda, jakoś da radę żyć bez choćby codziennego przesłuchiwania swojej ulubionej reggae płyty cd/dvd, etc. Jednak byłoby idealnie gdybyśmy w żadnym razie nie byli zmuszeni niejako zrezygnować z przesłuchiwania muzyki.

hip-hop
Napisał: Circuito Fora do Eixo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Generalnie muzyka powoduje, iż całe nasze codzienne życie jest milsze, najzwyczajniej nie jest tak, że czujemy swoistą pustkę w głowie. No wiadomo: znakomita muza może w dużym stopniu poprawić nam dzień, w takim razie można powiedzieć, iż słuchanie muzy jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, to akurat pewnik.Byłoby super, gdyby choćby rap i hip-hop płyty cd/dvd były w Polsce "nieco" tańsze, lecz tak naprawdę trudno naciskać na przedsiębiorstwa, które zajmują się produkcją piosenek, albumów. Takie firmy są zarządzane przez inteligentnych ludzi, którzy zdają sobie sprawę jak zapewnić każdemu akcjonariuszowi spore profity. Choć naturalnie można wymienić interesujące alternatywy, dzięki którym najzwyczajniej w świecie będziemy mieć stały dostęp do piosenek, legalnie, całkowicie darmowo. To naprawdę coś możliwego. Jakby nie patrzeć wystarczy nieco się porozglądać, założyć konto w popularnym serwisie Spotify. Trudno tak naprawdę zakładać, że takie aplikacje jak Spotify są niegodne uwagi. Można powiedzieć, iż Spotify to przyszłość przemysłu muzycznego (powiększaj płytotekę muzyczną o nowych wykonawców: muzyka popularna).

Raduje serce, że dzisiaj niemalże wszystkie - popularne, ale także niszowe reggae, blues bądź pop płyty cd/dvd bezproblemowo mogą być przesłuchane przez właśnie nas bez najmniejszych ograniczeń, za darmo, bez łamania polskiego prawa. Wystarczy nieco otworzyć oczy.

Może ten tekst to najzwyklejszy misz-masz, zatem w zasadzie nie umieszczono w nim zbyt wielu szczegółowych, niecodziennych ciekawostek, rad, ale no nie takie miał intencje autor owego tekstu. Zapamiętajmy zatem: jazz, poezja śpiewana płyty cd/dvd bądź muzyka hip-hopowców nareszcie jest obecnie dostępna dla dosłownie każdego melomana. Ogromna szkoda, że często nie korzystamy z takich alternatyw (zobacz nowości i zamów do domowej płytoteki: rap i hip-hop płyty cd/dvd).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-19 09:48:03
Tagi: muzyka, CD, reggae, DVD, płyty